تبلیغات
عمومی - بشقاب پرنده

بشقاب پرنده [بشقاب پرنده , ]

 یالت نیومکزیکو را که قبلاً "سرزمین افسانه ها" می خواندند، می توان "سرزمین رازها" نیز نامید. شهر رازول، منطقه ایست کشاورزی و در کار دامداری در جنوب شرقی ایالت نیومکزیکو. عده ای این شهر را محل فرود بشقاب پرنده می دانند. علت این نامگذاری این است که 56 سال ، قبل، یک شیئی ناشناخته از آسمان به زمین سقوط کرد.

ا

هر گونه گزارشی که بخواهید، شاهدان عینی از این حادثه داده اند، از دیدن جسد آدم فضایی تا مواد نامعمول و نوشته هایی شبیه به علائم نگاری باستانی مصریان. مقاماتی که در پایگاه نظامی در همان حوالی کار می کنند، همیشه اصرار داشته اند که آنچه از آسمان به زمین افتاد، بقایای یک بالون یا بادکنک بزرگ هواشناسی بود.

اما تضاد در گفته ها باعث شده است که راز «رازول» به مدت بیش از نیم قرن دوام آورد. روشن است که سکنه رازول، اهل طنز هستند. اما برای کسانی که ژوئیه 1947 را به خاطر دارند، داستان بشقاب پرنده در شهر آنها شوخی نیست.

 .

آقای گلن دنیس می گوید: "تا ده سال قبل این داستان را برای هیچکس تعریف نکرده بودم. خوب معلوم است، اگر می گفتم که آدم فضایی دیده ام، فکر می کردند زیادی مواد زده ام." این آقای دنیس گلن، یکی از بنیان گذاران موزه بشقاب پرنده یا اصطلاحاً UFO و یک مرکز تحقیق در رازول است، موزه ای که سالی 200هزار بازدید کننده دارد. در سال 1947 دنیس گلن کارگر جوانی در مرده شورخانه ای بود که با ارتش قرار داد داشت. افسری از پایگاه هوایی منطقه به او تلفن می زند و می پرسد آیا تابوت کوچکی، به اندازه یک بچه دارید و اینکه چطور می شود بافت و اجزاء جسدی را برای مدتی از فساد حفظ کرد.

 

وقایع عجیب دیگری نیز پس از این تلفن رخ داد. دنیس گلن به پرستاری برخورد که بسیار ناراحت بود و به او گفت که تصادفاً وارد اتاقی شده بود که داشتند آنجا جسد فاسد شده یک موجود فضایی را کالبد شکافی می کردند. پرستار، طرحی مدادی از آنچه دیده بود برای او کشید.

 

آقای دنیس در ادامه می گوید:"وقتی که پرستار وارد انبار شد دید که دارند روی یک جسد آزمایش می کنند. او مقداری از ماجرا را ثبت کرد و بعد حالش خراب شد و شروع به فریاد زدن کرد. از ساعت سه و نیم بعد از ظهر روز بعد، پرستار غیبش زد و تا امروز پیدا نشده است."...

 

در 8 ژوئیه، دفتر روابط عمومی پایگاه نیرو هوایی، اطلاعیه ای با این عنوان به سراسر کشور فرستاد:"یک بشقاب پرنده پیدا شده و اینک در اختیار ارتش است. مقامات می گویند که این وسیله پرتاب فضایی هفته گذشته دیده شد و پس از بررسی در رازول، برای تحقیق بیشتر به اوهایو فرستاده شد."

 

چند ساعتی از صدور این اطلاعیه نگذشته بود که مقامات نظامی با شتاب آن را جمع کرده و گفتند که اشتباهی صورت گرفته است؛ آنچه که در واقع پیدا شده، بالون هواشناسی است. دنیس بالتازار، که مشاور و پژوهشگر در موزه بشقاب پرنده در رازول است می گوید:"خلاصه، سه روز بعد از واقعه، داستان تمام شد و تا 1978 دوباره مطرح نشد. پس از آنکه در دهه هفتاد چند کتاب راجع به موضوع چاپ شد، حادثه رازول مجدداً زیر ذره بین قرار گرفت. بسیاری از کسانی که مصاحبه شدند گفته اند که دولت به آنها اخطار کرده بود که هرگز در این مورد با کسی صحبت نکنند..."

 

در 1997 که پنجاهمین سالگرد واقعه رازول بود، نیروی هوایی گزارش نهایی در مورد ادعای دیده شدن اجساد موجودات فضایی را منتشر کرد. در این گزارش، دیگر سخنی از "بالون هواشناسی" در میان نیست و گفته می شود که این اجساد، احتمالاً "عروسک های آزمایشات علمی بود که بالون های نیروی هوایی به ارتفاعات بالای جّو برده و ممکن است بخشی از برنامه موسوم به «موگول» بوده باشد." اشکال این توضیح این است که پروژه «موگول»، شش سال پس از واقعه رازول شروع شد.

 

امروزه، اکثر ساکنین رازول، شهرت ایالت خود را به عنوان مرکز بشقاب پرنده پذیرفته اند و در جشن های 4 ژوئیه، شهر جشنواره بشقاب پرنده برگزار می کند.

اخیراً یک تیم باستانشناسی از دانشگاه نیومکزیکو، به محل حادثه رازول بازگشته و با آخرین تکنولوژی علمی در حال نمونه برداری از خاک محل تصادم است. نتایج این حفاری در یک فیلم مستند، اواخر امسال در کانال تلویزیونی تخیلی- علمی نشان داده خواهد شد. شاید سرانجام حقیقت روشن شودنوشته شده توسط مهدی و محمد در سه شنبه 1 اسفند 1385 و ساعت 02:02 ق.ظ
ویرایش شده در یکشنبه 6 اسفند 1385 و ساعت 05:02 ق.ظ


لینک ثابت || نطرات [--]نوشته های قبلی...

لیلی

ادامه

ادامه

ادامه

اصطلاحات نجومی

اسکار

داستان پیدایش تسبیح و اقسام آن

بشقاب پرنده و فرقه ضاله رائل

ادامه موضوع بشقاب پرنده

بشقاب پرنده ها

بشقاب پرنده

مولوی

آلتای

ژرار


صفحات وبلاگ...

 

درباره وبلاگ

 وبلاگ من
ایمیل من
[yahoo]

نویسندگان

مهدی و محمد(83)

موضوعات

عمومی(1)
روانشناسی(3)
معرفی سایت(13)
جملات جالب(5)
معرفی کتاب(13)
یادگیری کامپیوتر(17)
آزاد(4)
داستان کوتاه(8)
اشعار شعرای بزرگ(11)
بشقاب پرنده(4)
نجوم(4)

آرشیو

  فروردین 1388 (1)
  تیر 1387 (3)
  اردیبهشت 1387 (1)
  فروردین 1387 (2)
  اردیبهشت 1386 (1)
  اسفند 1385 (5)
  بهمن 1385 (2)
  دی 1385 (3)
  آذر 1385 (4)
  آبان 1385 (10)
  مهر 1385 (4)
  شهریور 1385 (3)
  مرداد 1385 (14)
  تیر 1385 (1)
  خرداد 1385 (3)
  اردیبهشت 1385 (1)
  فروردین 1385 (1)
  اسفند 1384 (3)
  بهمن 1384 (15)
  دی 1384 (5)


لینکستان


لینکدونی

آرشیو لینكدونی


جستجوخبرنامه


آمار وبلاگ

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]
ایحاد صفحه : -


 با تشکر از...

طراح قالب

All Powered By :
MihanBlog.com

mehmah.Mihanblog.com